News and Events@en

شنیدن خبر درگذشت پروفسور “جان هرل”، برای تمامی فعالان مهندسی نساجی ناگوار بود. به حقیقت از دست دادن ایشان برای جامعه نساجی جهان ضایعه ای تاسف بار بود.

پروفسور “جان هرل” یکی از شناخته شده ترن چهره های عرصه علوم نساجی و بخصوص تکنولوژی نساجی بودند. ایشان تحصیلات دانشگاهی خود را با کسب بالاترین رتبه از دانشگاه کمبریج آغاز نمودند و سپس درجه دکتری از دانشگاه منچستر. سپس ایشان در موقعیتی بسیار درخشان در صنعت مشغول به کار شدند.

ایشان کار دانشگاهی خود را در سال 1949 در دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه منجستر آغاز نمودند و پس از کسب درجه استادی در تکنولوژی نساجی، ریاست دانشکده بین سال های 1974 تا 1985 را بعهده داشتند.

ایشان بیش از 250 مقاله تاثیر گذار منتشر نمودند و نیز چهارده کتاب را خود یا با همکاری دیگر فعالان این رشته تالیف نمودند. بسیاری از این کتاب ها به عنوان مراجع اصلی علوم و تکنولوژی نساجی در سرتاسر جهان به شمار می روند.

در یادبود خاطره ایشان، تصاویری از بازدید ایشان از دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه صنعتی امیرکبیر را مشاهده می نمایید.

در صورت تمایل به مطالعه بیشتر در مورد ایشان می توانید با کلیک بر روی این لینک، خلاصه زندگی نامه ایشان(به انگلیسی) را مطالعه نمایید.

3

4

5

6

8

 

2016-07-18

پروفسور “جان هرل”

شنیدن خبر درگذشت پروفسور “جان هرل”، برای تمامی فعالان مهندسی نساجی ناگوار بود. به حقیقت از دست دادن ایشان برای جامعه نساجی جهان ضایعه ای تاسف […]
2016-07-05

سخنرانی ریاست محترم انجمن علوم و فناوری مهندسی نساجی ایران

ریاست محترم انجمن علوم و فناوری مهندسی نساجی ایران، جناب آقای پروفسور محمد حقیقت کیش، در دهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی، در خصوص “آموزش و پژوهش […]
2016-06-22

دهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی ایران

 دهمین کنفرانس ملی مهندسی نساجی را در  سالن های شیخ بهایی دانشگاه صنعتی  اصفهان با موفقیت و دست اوردهای خوبی برگزارشد. اعضای دانشکده مهندسی نساجی دانشگاه  […]
2016-06-22

خبرنامه شماره 8 انجمن

برای مطالعه خبرنامه شماره 8 انجمن بر روی لینک کلیک نمایید.